ÇOCUKLARA MORAL ZIYARETI

Adana'da polis, deprem sonrası çadırda yaşayan ailelere sürpriz ziyaret gerçekleştirdi. Çocuklara hediyeler veren polisler, onlarla oyunlar oynayıp, bir an olsun depremi unutmalarını sağladı.

6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli ardı ardına yaşanan depremlerde Adana'da 418 kişi hayatını kaybetti. Depremin üzerinden yaklaşık 4 ay geçmesine rağmen artçı sarsıntılar devam ediyor. Yaşanan depremler nedeniyle endişeli olan vatandaşlar, hasarlı olan evlerine girmekten korkuyor.

HUZUR VE GÜVENİN TEMENNİSİ

Kent genelindeki park ve bahçelere kurdukları çadırlarda; zor şartlar altında yaşamlarını sürdürmeye çalışan depremzedelere en büyük destek polisten geliyor. Adana Emniyet Müdürü Doğan İnci, çadırların bulunduğu bölgedeki devriyeleri artırıp, vatandaşların huzur ve güvenini sağlarken, İnci'nin talimatıyla harekete geçen Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler de çadırlara sürpriz ziyaretler gerçekleştiriyor.

DEPREMİ UNUTTURDULAR

Ekipler, ailelerin sorun ve sıkıntılarıyla yakından ilgilenirken, küçük depremzedelerle de moral vermeye çalışıyor. Onlara çeşitli hediyelerin yanı sıra meyve suyu ve kek ikram eden polis, çocuklarla oyunlar oynayıp, bir an olsun depremi unutmalarını ve keyifli bir gün geçirmelerini sağlıyor. Çadırlardan miniklerin kahkaha sesleri yükselirken, objektiflere de renkli görüntüler yansıdı.

BİRLİKTE EĞLENDİLER

Minik depremzedelere aynı zamanda da trafik kurallarını öğretirken, Adana'nın kültürel ve tarihi yerlerini de tanıtan 'Polada' adlı oyun da hediye edildi. Polis, çadırda kalan çocuklara 'Polada'yı birlikte oynayarak öğretti. Kadın ve erkek polisler, miniklerle halı sahada mini bir futbol maçı da yaptı.

122 AFETZEDEYE YENİ YUVA

Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle yıkık, ağır ve orta hasarlı evlerin bulunduğu kentte afetzedeler için barınma alanları oluşturma çalışmaları sürüyor. AFAD koordinesinde Şambayadı Mahallesi'nde konteyner kent kuruldu. 514 konteynerin bulunduğu kentte ortak alanlarda çamaşırhane, mescit ve park gibi bölümler de bulunuyor. Kente 122 aile yerleştirildi.

2023-05-26T07:03:46Z dg43tfdfdgfd